adbundanthearts.com

Jak Sie Uczyc

Długa opowieśc, ale mój polski nie jest taki dobry jak angielski jest. Pisanie dla mnie jest naj trudniesze, ale ja by chciał pisać po polsku tak dobrze jak robie z angielskim. Czemu ja dobrze nie pisze? Bo ja tylko mam edukacje pszedszkolą, ja nie byłęm w podstawowej szkole. Nawet co ja pisze nie ma sensu, to co ja prosze jest - jak sie nauczyc lepiej pisma? Czytanie tak, ale czego? Ja chce byc polakiem, nie osobą która sie przewtarza na anglika. Nawet to co ja napisałem zajmeło mi 5 minut, ale po angielsku to by było mniej. Dzieki.

Jezykow

Hej, widzę że masz nawyk pisania osoby "ja jestem/ja szukam", podczas gdy czasownik "szukam" "jestem" już mówi kto wykonuje czynność, także możesz pisać "Jestem z Berlina/Szukam coś takiego". Warto się do tego przyzwyczajać by łatwiej rozumieć też innych. Wynika to po prostu z odmiany słów, każda osoba ma unikalną formę czasownika która wskazuje na to o kim mówimy, dlatego dodanie zaimka osobowego (ja, ty, on) brzmi nienaturalnie, chyba że podkreślamy coś:)

Oto kilka propozycji ćwiczeń: "Zobacz to" czyli wizualizacja Usiądź wygodnie. Zamknij oczy. Oddychaj głęboko. Wyobraź sobie siebie na plaży. Zastanów się, jak ona wygląda, jaka jest pogoda i jakie słyszysz dźwięki. Możesz nawet dotknąć piasku! Pozostań z tym obrazem przez chwilę. Powoli otwórz oczy. Umyj zęby lewą ręką Jeśli na co dzień wszystko robisz lewą ręką, wykorzystaj prawą! To pobudzi mózg do intensywnej pracy, a Ciebie zmusi do większej koncentracji. Podobnie działa wybranie innej drogi do szkoły, niż ta, którą zwykle idziesz czy zmiana kolejności czynności, jakie wykonujesz rano. Jeśli przeważnie zaczynasz od porannego prysznica, to tym razem w pierwszej kolejności zjedz śniadanie. Policz w myślach od 100 do 1. Jeśli udało Ci się bez problemu, spróbuj policzyć od 100 do 1, ale co 3 liczby: 100, 97, 94 itp. "W dwuszeregu zbiórka" Napisz na kartce 10 dowolnych liter w taki sposób, by nie tworzyły wyrazu. Zapamiętaj je: przez 2-3 minuty powtarzaj na głos i układaj kolejność w pamięci.

Kojarzysz te cudowne popołudnia, podczas których nawet odmalowanie własną twarzą sufitu w kuchni wydaje się ciekawszym pomysłem niż przejrzenie książki przed egzaminem? Sądzę, że tak:) Dowożę zatem rozwiązanie! Przygotowanie techniczne Zgodnie z psychologią poznawczą, cały proces uczenia się czegokolwiek zaczynamy od odpowiedniego (lub nie) ukierunkowania naszej świadomej uwagi. W ekstremalnym uproszczeniu możesz myśleć o niej jak o światełku latarki. Wyobraź sobie teraz dwie alternatywne sytuacje dziejące się w totalnie ciemnym pokoju. W jednej przy pomocy latarki szukasz na białej ścianie czerwonych kropek. W drugiej szukasz wielokolorowych kropek na ścianie pomalowanej w tęczowe, krzywe jednorożce. A promień latarki miga i się chwieje. O ile opcja druga jest stanowczo bardziej techno, to chyba lepiej sobie poradzimy z tą prostszą:) Stąd nacisk, który chcę położyć na odpowiednie wyczyszczenie wszystkich (nawet potencjalnych! ) dystraktorów. Z ich malejącym poziomem rośnie efektywność czasu poświęcanego nauce.

Z niewiadomego mi powodu uwielbiam uczyć się przy słodkich napojach gazowanych typu Cola, ale podobny rollecoaster cukru, kofeiny i innych pierdół nie jest najlepszym pomysłem na świecie. A już szczególnie w trakcie sesji – Przewietrz pokój. A potem wietrz go znowu co każdą godzinę. Świeże powietrze to najlepszy przyjaciel studenta – Ubierz się wygodnie i ciepło. Uciekające z ciała ciepło to niesamowity demotywator. Jak już się tak po cichu na przełomie 2-3 godzin uczenia niechcący wymrozimy to potem nawet prysznic z dwoma kocami nie da rady. Pojawi się senność, pojawi się niechęć. Lepiej przeciwdziałać – Dopóki Cię to nie meczy, dbaj o bardzo dobre oświetlenie pokoju. Jak światło zacznie Cię drażnić to masz od razu pierwszy sygnał, że psychika już Ci ciągnie na oparach energii:) – Wymyśl zawczasu wszystkie inne wymówki jakie Twoja psychika może próbować Ci podrzucić w trakcie nauki i zaadresuj je prewencyjnie już teraz. Jeśli dziwnym trafem zawsze w trakcie nauki chce Ci się zjeść podsmażany serek i zielone pesto to postaw je na stoliku już na wejściu – [Opcjonalnie] Wybierz odpowiednią muzykę.

  • H po
  • Rozwód a dziecko
  • Jak sie uczyc na egzamin osmoklasisty
  • Jak sie uczyc do matury z polskiego
  • Jak sie uczyc angielskiego
  • Leroy merlin meble kuchenne projekty hd
  • Drugi próg podatkowy. Jak obliczyć. Zaliczka. Poradnik - Biznes
  • Wypożyczalnia Samochodów Kraków. Bez Kaucji. Tanio. 24h - Autocash
  • Magia klamstwa s01e04 real
  • Sinupret dla dzieci
  • Mozecie mi moze pomuc? Szukam Podcast fajny : Polska

Jak się uczyć w domu

Najlepiej powtarzalną, bez słów lub w obcym języku, w miarę przewidywalną i pobudzającą. Najlepiej klasykę. 8-bitowe loopy z indie gierek też dadzą radę:) Chociaż ja najbardziej cenię sobie teraz fioletowy szum. – [Opcjonalnie] Zablokuj fejsa jakąś sprytną appką. Ale to takie trochę rozwiązanie dla mięczaków. Jak się ma coś zrobić to trzeba to po prostu zrobić i tyle:) Przygotowanie psychiczne Pokój wywietrzony? Kanapki są? Szczurek nakarmiony a komiksy chwilowo leżą grzecznie na półce i nawet niespecjalnie kuszą? Dobra, pora na odpowiedni mindset:-) – Zapomnij o ambicji. Nie ma nic bardziej demotywującego niż niedotrzymywanie założeń własnego planu. Dlatego dobrze jest zrobić go z większą tolerancją na błędy. Testuje to regularnie wielu pisarzy – twórcy o dziennym minimum napisanych słów przekraczającym 2000 piszą średnio o wiele mniej niż twórcy o dziennym minimum na poziomie 700. – Zaplanuj od razu przerwy. Razem z graniem i spaniem:) – Zastanów się po co Ci ten egzamin. Nie, odpowiedź "po nic" nie jest prawidłowa.

Skoro "po nic" to rzucaj studia i tyle – Nie rób przed nauką niczego mogącego wywołać silne emocje. Potem możesz się z nich tak łatwo nie wykaraskać. A emocje niepowiązane z samym procesem nauki nie są znowu tak bardzo przydatne. – Stwórz psychiczną bańkę dla nauki. To co robisz przed nauką zrób i zamknij przed, to co ma Cię spotkać jutro wywal z głowy aż do jutra. (Pomaga w tym wypisanie sobie konkretnej listy to-do na kolejny ranek. ) Warte uwagi triki pamięciowe To, że należy materiał powtarzać to akurat każdy wie, więc sobie daruję:) Co ciekawe – bardzo dobrze na proces osadzania się wiedzy w naszej pamięci długotrwałej wpływa jej "nawarstwianie". Im więcej dany obiekt (np. schemat działania jakiejś formy oligopolu albo skład chemiczny kwasu octowego) ma powiązań z innymi tematami, dziedzinami, kwestiami i pomysłami tym szybciej będą do niego potrafiły dotrzeć w razie potrzeby nasze dzielne neurony. Do przemyślenia przy projektowaniu metody notatek. Prywatnie doradzam też zacząć uczenie się od pobieżnego przeczytania jakiejś podstawowej partii materiału (jeszcze bez notatek), bo wtedy zarówno pierwsze prawdziwe uczenie się będzie od razu pierwszym powtarzaniem, ale też i Twój umysł będzie miał fajniejszą robotę przy wymyślaniu wewnętrznej hierarchii dla informacji.

Zegnij kartkę, zakrywając napisane litery. Spróbuj je odtworzyć. Odegnij kartkę i sprawdź, czy wszystko się zgadza. Kolejnym razem spróbuj z 20 literami lub kształtami. "Narysuj artykuł" Wybierz sobie dowolny krótki artykuł z gazety lub Internetu. Przeczytaj go uważnie i na jego podstawie narysuj najważniejsze informacje w formie mapy myśli. Wróć do rysunku następnego dnia i spróbuj opowiedzieć treść tekstu tylko na podstawie rysunkowej notatki. Jak dużo udało się zapamiętać? Zapisuj, notuj, obklejaj pokój Wbrew pozorom, to wcale nie jest strata czasu! Łatwiej zapamiętasz rzeczy, które notujesz. Na egzaminie szybko przypomnisz sobie, że wzór, którego potrzebujesz do rozwiązania zadania, wisi nad Twoim biurkiem i został napisany zielonym flamastrem. Od tego już tylko mały krok do przypomnienia sobie całego wzoru. Mów do siebie lub do… kota Powtarzanie na głos znacznie przyspiesza zapamiętywanie informacji. Możesz opowiadać treść lektury swojemu zwierzakowi albo samemu sobie:) Nie lekceważ pozornie łatwych tematów Bez kilku powtórzeń i wyraźnej intencji nauczenia się czegoś, nawet najprostsze rzeczy wylecą z głowy.

Pozbądź się "rozpraszaczy" Zanim rozpoczniesz naukę, schowaj do pudełka lub szuflady wszystkie "rozpraszacze" uwagi: telefon, pilot od telewizora, smartwatch. W pomieszczeniu, w którym się uczysz, powinna panować cisza. Nie odkładaj nauki "na później" Tym, co najbardziej blokuje w przyswajaniu wiedzy, jest świadomość ogromnej ilości materiału. Zaczynając wcześniej i ucząc się systematycznie, nie musisz pochłaniać niewyobrażalnych porcji wiedzy w krótkim czasie. Odwlekanie nauki powoduje nawarstwianie się materiału, który trzeba jeszcze powtórzyć i ogromny stres. Pamiętaj, że efektywnie znaczy systematycznie! Ucz się partiami Nauka jest dużym wysiłkiem dla umysłu. Po pewnym czasie nauki "non stop" mózg zaczyna pracować na zwolnionych obrotach i zapamiętuje mniej. Dlatego łatwiej przyswoisz sobie małe porcje materiału, ucząc się regularnie. Trenuj pamięć i koncentrację Przeznaczaj na trening tylko 5 minut dziennie. Nauczysz się szybciej skupiać i zaczniesz popełniać mniej błędów podczas rozwiązywania zadań.

Jak poprawić koncentrację Czy kiedykolwiek zdarzyło Ci się słuchać kogoś, przeczytać artykuł lub uczestniczyć w wykładzie, a następnie kilka sekund później uświadomić sobie, [... ] Rodzaje motywacji Najogólniej rzecz ujmując, motywacja to gotowość i chęć podjęcia jakiejś aktywności (), to określenie wszystkich procesów zaangażowanych w inicjowanie, [... ] Funkcje płatów kory mózgowej człowieka Poznaj najważniejsze funkcje jakie pełni ludzka kora mózgowa i wykorzystaj tę wiedzę aby efektywnie uczyć się się, oraz nabywać nowe umiejętności. [... ] Jak tworzyć kreatywne wizualizacje Których zmysłów używać przy tworzeniu wizualizacji? Jakie emocje wzmacniają proces zapamiętywania? Jak tworzyć skojarzenia, które trwale zapadną w pamięć? [... ]

  1. Edward norton filmy
  2. A wszystko te czarne oczy
  3. Andrzeju nie denerwuj się mp3
  4. Bitwa pod korsuniem
  5. Masa świadek koronny dziś
  6. Zakręceni na całego serca
  7. Mama ostrzegała pobierz
  8. Papierki lakmusowe rossmann
  9. Latach
  10. Składnia zdania pojedynczego
  11. Jestem taka piękna cały film youtube video
  12. Piosenki o warszawie
  13. Jak przywrócić stary wygląd youtube 2019
  14. Regał metalowy oui oui
  15. Przeziębienie a grypa la
  16. Maść na ukąszenia