Można złożyć wniosek o kartę przez internet, korzystając z Profilu Zaufanego i systemu ePUAP. Poniżej opisujemy krok po kroku jak to zrobić. Krok 1: Logujemy się do serwisu ePUAP Profilem Zaufanym, wybierając opcję "Zaloguj za pomocą zewnętrznego dostawcy tożsamości". Krok 2: Pojawia się ekran, na którym wybieramy bank i logujemy się. Krok 3: Jesteśmy w systemie ePUAP. W katalogu usług na ePUAP odnajdujemy usługi związane ze zdrowiem. Krok 4: Klikamy w "Najczęściej załatwiane sprawy". Rozwija się lista e-usług, na której znajdziemy "Wydanie karty EKUZ w związku z pobytem czasowym za granicą". Jest też osobny wniosek o EKUZ związany z wykonywaniem pracy za granicą. Załóżmy, że w tym przypadku chodzi o pobyt czasowy niezwiązany z pracą. Krok 5: Wybieramy usługę (Wydanie karty EKUZ w związku…) i przechodzimy do karty usługi. Jest to ogólny opis załatwianej sprawy, jego podstawa prawna itp. Aby przejść dalej, klikamy przycisk "Załatw sprawę" UWAGA: Warto przeczytać kartę usługi. Dowiemy się z niej na przykład jakie dodatkowe dokumenty muszą załączyć osoby zgłoszone do ubezpieczenia jako członek rodziny w wieku powyżej 18 r. ż. w stopniu pokrewieństwa "dziecko" /"wnuk" albo osoby nieubezpieczone uprawnione na podstawie przepisów krajowych.

Uw profil

2016. 10. 18 Wniosek o kartę EKUZ z Profilem Zaufanym - jak to zrobić? Jeśli chcesz korzystać ze świadczeń zdrowotnych w czasie pobytu za granicą, będziesz potrzebować EKUZ, czyli Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego. Wniosek o wydanie tej karty można złożyć przez Internet za pośrednictwem systemu ePUAP - wystarczy podpisać go Profilem Zaufanym. Sam Profil szybko i wygodnie założysz w serwisie iPKO lub Inteligo. Co to jest EKUZ i do czego służy? Wyjeżdżając za granicę najczęściej myślimy o celu podróży. Może to być zwiedzanie i odpoczynek, nauka na zagranicznej uczelni albo praca. Rzadziej myślimy o nieszczęśliwych wypadkach, które niestety się zdarzają. Pomoc medyczna zapewne będzie nam udzielona, ale kto później za to zapłaci? Lepiej pomyśleć o tym zawczasu i wyrobić przed wyjazdem kartę EKUZ. Jest to dokument potwierdzający prawo do korzystania na koszt NFZ z niezbędnych świadczeń zdrowotnych w czasie tymczasowego pobytu w krajach UE oraz w Islandii, Norwegii, Liechtensteinie i Szwajcarii.

Jest też osobny wniosek o EKUZ związany z wykonywaniem pracy za granicą. Załóżmy, że w tym przypadku chodzi o pobyt czasowy niezwiązany z pracą. Krok 4: Wybieramy usługę (Wydanie karty EKUZ w związku…) i przechodzimy do jej karty. Jest to ogólny opis załatwianej sprawy, jego podstawa prawna itp. Aby przejść dalej, klikamy przycisk "Załatw sprawę" UWAGA: Warto przeczytać kartę usługi. Dowiemy się z niej na przykład, jakie dodatkowe dokumenty muszą załączyć osoby zgłoszone do ubezpieczenia jako członek rodziny w wieku powyżej 18 roku życia w stopniu pokrewieństwa "dziecko" /"wnuk" albo osoby nieubezpieczone, uprawnione na podstawie przepisów krajowych. Szczegółowe informacje o potrzebnych dokumentach znajdziecie na karcie usługi. Krok 5: Naszym oczom ukazuje się formularz do uzupełnienia. Musimy podać dane takie jak PESEL, status wnioskodawcy i sposób odbioru EKUZ. Do wniosku można dodać załącznik - dokument o wielkości nie większej niż 3, 5 MB (w ten sposób można załączyć dodatkowe dokumenty wspomniane w poprzednim kroku).

Załóż profil
Potwierdzamy operację kodem z narzędzia autoryzacyjnego – nastąpi automatyczny powrót do strony administracji publicznej. Całość przypomina proces płacenia w sklepie internetowym, gdy na chwilę trafiamy na stronę banku, a po zatwierdzeniu dyspozycji wracamy do strony sklepu. Krok 10: Przycisk "Wyślij" powinien być aktywny. Klikamy ten przycisk i powinniśmy zobaczyć informację o wysłaniu dokumentu. To wszystko. Czas realizacji usługi to 3 dni robocze, chyba że zajdzie konieczność dodatkowego postępowania ustalającego prawo do świadczeń. Usługa jest bezpłatna. Konto osobiste uławia codzienne życie. Dzięki dostępowi do bankowości elektronicznej możemy łatwo płacić rachunki za mieszkanie, prąd, gaz czy wodę, a dzięki karcie płatniczej – szybko regulować należności np. na stacji benzynowej, w sklepie czy restauracji. Od niedawna załatwimy też sprawy urzędowe (Profil Zaufany). Takich zalet jest dużo więcej. Nie masz jeszcze konta w PKO Banku Polskim? Wybierz najbardziej odpowiednie dla siebie.

Ekuz przez profil zaufany

estj profil

PKO Konto za Zero - konto i karta za 0 zł przy aktywnym korzystaniu plus debet nawet do 1000 zł - Otwórz konto PKO Konto bez Granic – wiele atrakcyjnych usług, w tym wypłaty z bankomatów w Polsce i na świecie - w ramach tylko jednej opłaty - Otwórz konto PKO Konto dla Młodych - w pełni internetowe i mobilne konto dla osób w wieku 18-26 lat - Otwórz konto PKO Konto za Zero dla Rodziny 500+- specjalne warunki cenowe dla wszystkich klientów korzystających z rządowego programu Rodzina 500+ - Otwórz konto Marcin Maj Dziennik Internautów Czytaj także: Proste kroki do Profilu Zaufanego

  1. Uniwersytet ekonomiczny wroclaw zoo
  2. Ekuz profilem zaufanym
  3. Grom z jasnego nieba mp3
  4. Wyrejestrowanie samochodu - Zapytaj.onet.pl -
  5. Legia.Net - Legia Warszawa - Danuta Dmowska-Andrzejuk nową minister sportu
  6. Nfz ekuz profil zaufany
  7. Ekuz online profil zaufany
  8. Estj profil
  9. Boyali profil
  10. Grzyby
  11. Kolorowanki do druku psi patrol
  12. Co oznacza obniżone MPV w morfologii? - Na pytanie odpowiada lek. Marta Gryszkiewicz | WP abcZdrowie

Karty

Krok 9: System spyta jak podpisać dokument. Wybieramy opcję "Podpisz Profilem Zaufanym". Krok 10: Po wypełnieniu właściwego wniosku zaznaczamy opcję "Podpisz Profilem Zaufanym", następnie korzystamy z opcji logowania przy pomocy banku i wybieramy "iPKO" lub Inteligo – nastąpi automatyczne przekierowanie do serwisu transakcyjnego. Po zalogowaniu widzimy pole z nazwą podpisywanego dokumentu i miejsce na podanie kodu z narzędzia autoryzacyjnego. Potwierdzamy operację kodem z narzędzia autoryzacyjnego – nastąpi automatyczny powrót do strony administracji publicznej. Całość przypomina proces płacenia w sklepie internetowym, gdy na chwilę trafiamy na stronę banku, a po zatwierdzeniu dyspozycji wracamy do strony sklepu. Krok 11: Przycisk "Wyślij" powinien być aktywny. Klikamy ten przycisk i powinniśmy zobaczyć informację o wysłaniu dokumentu. To wszystko. Czas realizacji usługi to 3 dni robocze, chyba że zajdzie konieczność dodatkowego postępowania ustalającego prawo do świadczeń. Usługa jest bezpłatna.

UWAGA I: Wybierając sposób odbioru EKUZ możemy wybrać wysłanie karty pocztą. W takim przypadku formularz rozwinie się o dodatkowe pola na dane adresowe. Kartę możemy również odebrać osobiście lub za pośrednictwem osoby upoważnionej. UWAGA II: Musimy zaadresować dokument do właściwego oddziału NFZ. Robimy to poprzez wybranie jednej z opcji w miejscu wskazanym na zrzucie poniżej. W tym przypadku wybrano oddział dolnośląski. Krok 6: Po wypełnieniu i zaadresowaniu formularza klikamy "Dalej". Krok 7: Przechodzimy do widoku dokumentu gotowego do podpisania i wysłania. Aby podpisać go Profilem Zaufanym musimy kliknąć "Podpisz". Krok 8: System spyta jak podpisać dokument. Wybieramy opcję "Podpisz Profilem Zaufanym". Krok 9: Po wypełnieniu właściwego wniosku zaznaczamy opcję "Podpisz Profilem Zaufanym". Następnie korzystamy z opcji logowania przy pomocy banku i wybieramy "iPKO" lub Inteligo – nastąpi automatyczne przekierowanie do serwisu transakcyjnego. Po zalogowaniu widzimy pole z nazwą podpisywanego dokumentu i miejsce na podanie kodu z narzędzia autoryzacyjnego.

EKUZ może zostać wydana osobom, które posiadają prawo do świadczeń zdrowotnych finansowanych ze środków publicznych zgodnie z przepisami krajowymi, w tym osobom zgłoszonym do ubezpieczenia zdrowotnego. UWAGA: Korzystając z EKUZ należy pamiętać, że posiadacz karty ma takie prawa i obowiązki, jakie wynikają z ustawodawstwa państwa członkowskiego UE/EFTA. Idąc do lekarza należy się najpierw upewnić, że dany gabinet działa w ramach publicznego systemu opieki zdrowotnej tego państwa. Wniosek o EKUZ przez Internet Wniosek o kartę można złożyć przez Internet, korzystając z Profilu Zaufanego i systemu ePUAP. Poniżej opisujemy krok po kroku jak to zrobić. Krok 1: Logujemy się do serwisu ePUAP Profilem Zaufanym, wybierając opcję "Zaloguj się przez bankowość elektroniczną". Krok 2: Jesteśmy w systemie ePUAP. W katalogu usług na odnajdujemy te związane ze zdrowiem. Krok 3: Klikamy w "Najczęściej załatwiane sprawy". Rozwija się lista e-usług, na której znajdziemy "Wydanie karty EKUZ w związku z pobytem czasowym za granicą".

Szczegółowe informacje o potrzebnych dokumentach znajdziecie w karcie usługi. Krok 6: Naszym oczom ukazuje się formularz do uzupełnienia. Musimy podać dane takie jak PESEL, status wnioskodawcy i sposób odbioru EKUZ. Do wniosku można dodać załącznik - dokument o wielkości nie większej niż 3, 5 MB (w ten sposób można dodać dodatkowe dokumenty wspomniane w poprzednim kroku). UWAGA I: Wybierając sposób odbioru EKUZ możemy wybrać wysłanie karty pocztą. W takim przypadku formularz rozwinie się o dodatkowe pola na dane adresowe. Kartę możemy również odebrać osobiście lub za pośrednictwem osoby upoważnionej. UWAGA II: Musimy zaadresować dokument do właściwego oddziału NFZ. Robimy to poprzez wybranie jednej z opcji we miejscu wskazanym na zrzucie poniżej. W tym przypadku wybrano oddział dolnośląski. Krok 7: Po wypełnieniu i zaadresowaniu formularza klikamy "Dalej". Krok 8: Przechodzimy do widoku dokumentu gotowego do podpisania i wysłania. Aby podpisać go Profilem Zaufanym musimy kliknąć "Podpisz".

ekuz wniosek przez profil zaufany
andrzej-piaseczny-barbara-piaseczny January 9, 2023, 6:06 pm