adbundanthearts.com

Trening Siłowy Plan: Trening Siłowy | Trening Crossowy Paweł Poręba Blog

Trening siłowy bez sprzętu to doskonały sposób nie tylko na wyrzeźbienie swojej sylwetki, ale też na utratę zbędnych kilogramów. Trening siłowy biegacza czy innego sportowca pomoże z kolei w uzyskiwaniu lepszych wyników. Główną zaletą takich ćwiczeń jest to, że można wykonywać je właściwie wszędzie. Czym jednak tak naprawdę jest trening siłowy i w jaki sposób można rozpocząć swoją przygodę z tego typu aktywnością fizyczną? Choć jest to często pierwszym skojarzeniem, trening siłowy dla kobiet czy mężczyzn nie musi od razu wiązać się z budowaniem sylwetki kulturysty. Aktywność tego rodzaju pozwala na osiągnięcie różnych efektów, w zależności od naszych preferencji. W związku z tym, pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, jest określenie swoich oczekiwań wobec treningu siłowego. Rozpiska ćwiczeń i przygotowanie odpowiedniego planu treningowego będą wtedy o wiele łatwiejsze. Trening siłowy dla początkujących – co należy wiedzieć? Co to jest trening siłowy? Tutaj odpowiedź wydaje się dość oczywista.

Website

trening siłowy plan 3-dniowy

Pulsowanie (delikatne ruchu w górę i w dół) wykonuj podczas maksymalnego spięcia mięśnia w końcowej fazie przysiadu. 2. Pompki Świetnie nadają się do ćwiczenia mięśni klatki piersiowej, rąk oraz brzucha. Pompki "damskie" – wykonywane są z kolanami opartymi na matę i stanowią najprostszy wariant tego ćwiczenia. Pompki wąskie – angażują do pracy tricepsy. Pompki szerokie – najmocniej włączają do pracy mięśnie klatki piersiowej. Odwrócona pompka – bardzo mocno angażuje do pracy tricepsy i górną część pleców. Można ją robić, np. w oparciu na krześle. 3. Wykroki lub zakroki Są to ćwiczenia, które rewelacyjnie nadają się do pracy nad mięśniami nóg i pośladków. Można robić różne warianty wypadów i wykonywać je do boku, krzyżując nogi z tyłu lub dołączając do wypadów wymachy nóg. 4. Deski To ćwiczenie, które angażuje do pracy mięśnie całego ciała, a podczas jego wykonywania najsilniej aktywowany jest brzuch. Deskę można robić na wiele różnych sposób, oto te najskuteczniejsze: deska w oparciu na łokciach, deska w podporze na dłoniach, deska w podporze na dłoniach z uginaniem kolan do klatki piersiowej, deska w oparciu na łokciach z unoszeniem nóg w górę.

Nawet jeśli do tej pory nie miałeś problemu z rozwojem mięśni – całkiem możliwe, że prędzej czy później dopadnie cię stagnacja mięśniowa. Wiele osób myśli, że ich to nie dotyczy. Prawie każdy jest w błędzie. W końcu dotknie każdego, chyba że będziesz przestrzegał zasad, które opisano poniżej. SPIS TREŚCI: 1. Kontroluj swoją wagę 2. Zmieniaj dietę 3. Zmieniaj plan treningowy 4. Zaskakuj swoje mięśnie 5. Regeneruj się 6. Spoglądaj w lustro Indywidualne plany dietetyczne i treningowe -23 kg -7 kg -25 kg +13 kg -15 kg -6 kg -18 kg -10 kg -11 kg już od 39, 99 zł za miesiąc 1. Kontroluj swoją wagę Warto kontrolować masę ciała. W związku z tym należy wchodzić na wagę przynajmniej raz w tygodniu. Dzięki temu będziesz w stanie na bieżąco monitorować wahania swojej wagi. Jeśli przez dłuższy czas będzie stała w miejscu, oznacza to, że prawdopodobnie twoje ciało się nie rozwija. Najlepszym czasem na sprawdzanie wagi jest moment tuż po przebudzeniu. Sklep fabryka siły Najczęściej kupowane 2. Zmieniaj dietę Zgodnie ze wzrostem wagi i przyrostem masy mięśniowej powinien zmieniać się plan żywieniowy dostosowany do aktualnego zapotrzebowania organizmu.

Printable

Pilnujemy, aby kolana nie przekroczyły linii palców, a sam przysiad wykonujemy maksymalnie do kąta prostego (kolana zgięte 90 stopni – nie schodzimy niżej), przysiad z wyskokiem – wykonując podstawowy przysiad, w momencie prostowania kolan wyskocz dynamicznie i wysoko do góry, a lądując zatrzymaj się w półprzysiadzie (kolana uginamy pod nieznacznym kątem, aby zamortyzować skok, nigdy nie "lądujemy" na proste nogi). pompki klasyczne lub pompki damskie – ciało w podporze przodem, głowa jest przedłużeniem kręgosłupa, ręce rozstawione nieco szerzej niż klatka piersiowa, stopy ułożone blisko siebie lub na szerokości bioder, wykonujemy uginanie i prostowanie ramion, tułów opuszczamy do momentu, kiedy w stawie łokciowym zostaje utworzony kąt prosty; Wersja pompki dla całkowicie początkujących to tzw. "damska pompka" – takie pompki wykonujemy w podporze na kolanach. unoszenie naprzemienne ręki i nogi do góry w podporze przodem – w podporze przodem, ręce rozstawione na szerokość barków, kolana zgięte opieramy się na nich, wykonujemy uniesienie prawej ręki i lewej nogi prostując je, zachowujemy kręgosłup w linii prostej, głowa jest przedłużeniem kręgosłupa, wzrok skierowany w podłogę, następnie wykonujemy to samo drugą ręką oraz nogą naprzemiennie.

Dla dziewczyn

  1. Trening siłowy plan treningowy
  2. Trening siłowy plan du site
  3. Trening siłowy plan online

6. Stopniowe zwiększanie obciążenia Staraj się równomiernie rozplanować przyrost obciążenia. Zacznij od 10-12 powtórzeń w serii (wszystkie powtórzenia muszą być pełne) i po 2-3 treningach dodaj kolejne. Nigdy nie zmniejszaj obciążenia z treningu na trening – wówczas mięśnie się "rozleniwią" i zahamujesz ich rozrost. Czytaj też: Co wpływa na rozrost mięśni? Czym jest katabolizm mięśni i jak go zahamować? 7. Właściwa technika Każde ćwiczenie należy wykonywać starannie pod kątem technicznym. Jeśli wykonanie pełnego ćwiczenia jest za trudne, lepiej zmniejszyć liczbę powtórzeń i zadbać o dokładność, niż za wszelką cenę trzymać się z góry ustalonego schematu i trenować niedbale. 8. Wykorzystanie okna anabolicznego Trzeba pamiętać, że trening siłowy to tylko sygnał dla mięśni, aby zaczęły się rozwijać. Sam proces przyrostu masy i siły zależy od diety. Aby szybko zaobserwować efekty ćwiczeń, należy maksymalnie do 2-3 godzin po treningu zjeść posiłek bogaty w białko i węglowodany. Ten okres nazywany jest oknem anabolicznym i od jego prawidłowego wykorzystania zależy, w jakim tempie mięśnie będą się regenerować i rozwijać.

Mogą to być ćwiczenia typowo siłowe, jak pompki i przysiady albo ćwiczenia nadające się do treningu siłowo-wytrzymałościowego, jak burpees i jumping jacks. Ważne, aby przed rozpisaniem planu treningowego zdecydować się, jaki cel treningowy chcemy uzyskać. Jedno jest pewne, dzięki treningowi z ciężarem własnego ciała wyrzeźbimy mięśnie, poprawimy kondycję, spalimy dużo kalorii, zadbamy o większą sprawność ciała i wymodelujemy sylwetkę. 1. Przysiady Przysiad to ćwiczenie wielostawowe, angażujące do pracy niemal całe ciało. Tradycyjny przysiad zmusza do pracy głównie mięśnie ud, pośladków i brzucha. Do swojego treningu możesz dodać różne warianty tego ćwiczenia: Przysiad plie i sumo – wykonuj je, gdy chcesz popracować nad wewnętrzną częścią ud. Przysiad z wyskokiem (jumping jacks) – będzie odpowiedni, gdy chcesz podkręcić tempo treningu i spalić więcej kalorii. Przysiad pulsacyjny – pomoże maksymalnie wykorzystać mięśnie pośladków i dopełni twój trening, jeśli wystarczająco nie czujesz pracy pośladków podczas tradycyjnych przysiadów.

Takich obwodów zrób 3 (opisy poszczególnych ćwiczeń znajdziesz poniżej).