1. Fajne miejsca w krakowie h
  2. Jak na muzeum to ok! - recenzja Podziemia Rynku, Kraków, Polska - Tripadvisor
  3. Fajne miejsca w krakowie k
  4. Fajne miejsca w krakowie street
  5. Memy dla doroslych
  6. Fajne miejsca w krakowie d
  7. Szara gęś kraków
fajne miejsca w krakowie y

Zobacz na mapie 16. Stara synagoga Wikipedia / Jakub Hałun Jedna z najstarszych synagog w Polsce, wybudowana około XV wieku. Do II wojny światowej była centralną synagogą. Od 1958 roku jest oddziałem Muzeum Narodowego w Krakowie. Turyści mogą zobaczyć przedmioty sztuki ceremonialnej. Zobacz na mapie 17. Synagoga Remuh Wikipedia / Zygmunt Put Zetpe0202 Jest to jedyna czynna synagoga w Krakowie. Do tego miejsca przyjeżdżają Żydzi z całego świata, aby modlić się nad grobem Rabina Mojżesza Isserlesa, w skrócie Remuh. Zobacz na mapie 18. Muzeum Farmacji Wikipedia / Reytan Posiada kolekcję 22 000 egzemplarzy, w której skład wchodzi stary sprzęt laboratoryjny, rzadkie instrumenty farmaceutyczne, beczki, książki i dokumenty medyczne. Zobacz na mapie 19. Park im. Henryka Jordana Prawdopodobnie przejdziesz obok rodzin z dziećmi na spacerze i miłośników fitness na publicznej siłowni. Zatrzymaj się, aby obserwować, jak deskorolkarze przeciwstawiają się grawitacji na rampie lub usiądź nad jeziorem i patrz, jak ludzie płyną w kajakach.

Symbol Krakowa, który wystąpił w filmie "Anioł w Krakowie". Od godziny 20:00 do późnych godzin nocnych w niebieskiej nysce przy hali targowej możecie kupić kiełbaskę z rożna i zapić starą, dobrą oranżadą w butelce. Codziennie ustawiają się tam długie kolejki. Zapiekanki z Kazimierza (Plac Nowy) Jak są kiełbaski, to i słynnych zapiekanek nie może zabraknąć. Ponoć najlepsze u Endziora, ale osobiście uważam, że z każdego okienka smakują tak samo. Bo co specjalnego może być w kawałku buły z pieczarkami? Z resztą, dla mnie szału nie ma i zamiast zapiekanek, wole kiełbaskę z pobliskiego grilla. Dodaje na listę, bo jednak to miejsce kultowe i warto spróbować. Choćby po to, żeby mieć własne zdanie. Banialuka (Plac Szczepański) Krótko i na temat – najlepszy tatar w mieście:) Miejsca dziwne i nietypowe Stara lokomotywownia na Płaszowie (ul. Kolejowa) Coś dla tych, którzy lubią opuszczone miejsca. Stara lokomotywownia, z ciężkimi lokomotywami i wagonami. Mroczny i tajemniczy klimat. Oficjalnie nie można tam wchodzić, więc oczywiście nie namawiam.

Dzisiaj mamy przyjemność zaprosić Was na zwiedzanie Krakowa. Uwaga! Nie będzie Wawelu czy Rynku (poza pamiątkową fotą z super ziomkami 😛). Pokażemy Wam atrakcje w Krakowie, które zdecydowanie nie leżą przy głównych krakowskich szlakach turystycznych. Jednak jeśli jesteście ciekawi tych bardziej klasycznych miejsc do zwiedzania w Krakowie, to musicie koniecznie zajrzeć do naszego drugiego wpisu. Poniżej znajdziecie mapę z klasycznymi atrakcjami Krakowa i z tymi mniej oczywistymi, postaramy się ja na bieżąco aktualizować po naszych kolejnych wizytach w Grodzie Kraka: Najpierw zapraszamy na relacje z jednego z najprzyjemniejszych wydarzeń w sezonie, a następnie zabieramy Was na wycieczkę po Krakowie! Czemu warto zwiedzać lokalne miejsca w Krakowie? Mieliśmy okazje przekonać się o tym, podczas wydarzenia zorganizowanego przez Mercure Kraków Stare Miasto, który zapoczątkował akcję #DiscoverLocal. Jest to projekt, z którym w 100% się utożsamiamy, każdy chyba lubi zwiedzać miejsca, w których inni nie sapią mu nad uchem i można się zrelaksować oraz poczuć klimat.

Dojazd na Kopiec Kraka z centrum jest łatwiejszy, niż na Kopiec Kościuszki, a panorama jest równie piękna. Z Kopca Kraka można podziwiać między innymi malowniczy kamieniołom Liban. W 1993 r. wybudowano w nim scenografię do filmu "Lista Schindlera", której resztki stoją do dziś. Obecnie jest to miejsce jest dzikie i mocno tajemnicze, a wstęp do niego jest wzbroniony, tym bardziej warto zobaczyć go ze szczytu Kopca Kraka. Kolorowe schody – Podgórze To miejsce, do którego trudno trafić przypadkiem, oddalone od głównych i uczęszczanych ulic. Zwykłe, niewyróżniające się niczym schody przy Tatrzańskiej – jednej z wielu wąskich uliczek Podgórza – zostały pomalowane na różne kolory i opatrzone ciekawymi cytatami takich autorów jak: Marquez, Pratchett, Gandhi, a nawet Tata Muminka i Włóczykij. 55 kolorowych stopni całkowicie odmieniło szarą i skromną okolicę. Na schodach nie ma tłumów, dlatego bez problemu można spędzić tu długie minuty, czytając i dyskutując o cytatach. Zakrzówek Kolejny kamieniołom po południowej stronie miasta, który w 1990 r. został zalany.

Co zwiedzać w Krakowie poza Rynkiem? Przyjechaliście do miasta Królów Polski i zastanawiacie się co robić w Krakowie? Poniżej kilka propozycji miejsce do zwiedzania, które oprócz tego, że znajdują się na mapie #DiscoverLocal zostały nam zarekomendowane przez naszych zaprzyjaźnionych krakowskich blogerów – 101countriesbefore50 Dolne Młyny Na terenach poprzemysłowych – dawnej fabryki papierosów, blisko centrum miasta, zaaranżowano przestrzeń gastronomiczno-rozrywką. Znajdziecie tutaj masę barów, klubów, miejsc, w których aż się prosi, żeby zatrzymać się na drineczka lub kraftowe piwko. Nam to miejsce mocno przypominało łódzkiego OFFa. Klimatyczne, kreatywne, trochę hipsterskie ale w pozytywny sposób 🙂 Mimo tego, że byliśmy tam w listopadzie i tak dało się poczuć fajny-chilloutowy klimat. Podobno w lecie wszystko jest zamknięte dla ruchu samochodowego, a ulice pomiędzy budynkami są zastawione stolikami i leżakami (musimy wrócić w cieplejsze dni). Z lokalnych plotek słyszeliśmy, że teren jest skażony (badania wykazały dziesięciokrotne przekroczenie norm dla cynku) na kilka metrów wgłąb.

fajne miejsca w krakowie st
świat-według-bundych-sezon-5-cda January 15, 2023, 7:38 pm